EN RAHAT TESETTÜR TAKIM MODELLERİ

İslami koşullara uygun giyinmeyi kendine ilke edinen kadın tesettür takım modelleri ile hem bu kuralı rahatlıkla yerine getirebilmekte, hem de son derece şık kombinlerin sahibi olabilmektedir. Tesettür takım, kadının örtünme kuralını titizlikle yerine getirebilmesi için tasarlanan modeller olarak değerlendirilmektedir. Tesettür ikili takım olarak adlandırılan bu ürünler, gardıropta her zaman hazır kombin bulunması anlamına gelmektedir. Tesettür tunik takım, bu tarz giyimin en gözde modellerinin arasında yer almaktadır.

Tesettür Takım Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Tesettür takım, seçimi son derece büyük titizlik gerektiren en özel ve kullanışlı kıyafetlerden biri olarak değerlendirilmektedir. Muhafazakar kadınların tercihi olan bu ürünlerin seçiminde bazı kriterleri göz önünde bulundurmak gerekmektedir. Bu sayede ürün rahatlıkla kullanılabilecektir. 

Tesettür takım modelleri seçimi yapılırken önceliğin İslami koşullara göre giyinme kuralına uygun olup olmadıklarına dikkat edilmelidir. İki tarzda tasarlanan bu ürünlerin alt bölümünü pantolon ve etek kombinasyonları oluşturmaktadır. Etekli takımlar genellikle iş yaşamında ya da özel etkinliklerde değerlendirilirken, günlük yaşamda pantolonlu tesettür ikili takım modelleri tercih edilmektedir. Bu seçimi oluşturan neden ise gün içindeki rahatlık olmaktadır. 

tesettür takım

Tesettür İkili Takımda Üst Bölüm Tunik Ağırlıklı Tercih Edilmektedir

Tesettür ikili takım modellerinde üst parçanın seçiminde ağırlık tunikten yana kullanılmaktadır. Tasarımı itibariyle tesettür giyimine son derece uygun olan tunikler, hem üst bedeni hem de kalçaları istenen ölçüde gizlemeyi başarmaktadır. Özellikle alt olarak pantolonu tercih edenler tesettür tunik takım seçimini ön planda tutmaktadırlar.

Tesettür takım seçimi yapılırken beden ölçülerine dikkat etmek ve en az bir beden büyük ürünleri seçmek doğru olacaktır. Bu sayede hem göğüs bölgesinin hem de kalçaların ön plana çıkması önlenecek, gizlenme ve kapanma kuralı layıkıyla yerine getirilebilecektir. 

Tesettür takım modelleri seçimi yapılırken mevsim koşulları da mutlaka dikkate alınmalıdır. Özellikle yaz dönemleri kapalı giyinmenin ortaya çıkardığı sorunlar, pamuk ya da keten gibi kumaşlar kullanılarak en aza indirilebilecektir. Nefes alma özelliğine sahip pamuklu ve keten kumaş kullanılarak tasarlanan tesettür tunik takım modelleri, yaz döneminde terleme sorununu ortadan kaldıracaktır. 

Siz de ikili takım seçenekleri ile hem şık hem de rahatlık arıyorsanız, Elören Giyim en doğru adres olacaktır.

neylenegiyilir

neylenegiyilir

yakın zamanda PAYLAŞILANLAR
GALERİ