Takım Elbise Giymenin Kuralları

Klasik giyim tarzını benimsemiş erkekler takım elbise modellerinden asla vazgeçemezler. Ayrıca iş, düğün ve davetlerde de klasik takım elbise giyilmektedir. Bu nedenle erkeklerin takım giymenin inceliklerini bilmesi zaruri bir noktadır.  

Davetlerin olmazsa olmaz parçalarından olan şık ve havalı bu takım elbiselerin nasıl giyildiğini merak ediyorsanız gelin sizlerle nasıl giyildiğinden ve kombinlendiğinden bahsedelim.

TAKIM ELBİSE MODELLERİ KEMERSİZ OLMAZ

Bazen dar bir takım elbise modeli seçildiği için kemer takmayanlar oluyor. Bu en büyük yanlışlardan biridir. Öncelikle takım dar olmamalıdır. Bedenimize uygun seçilir ve kesinlikle kemer takılmalıdır.

TAKIM ELBİSE MODELLERİ KRAVATLA UYUM İÇİNDE OLMALI

Genellikle takım elbisenin ortamı kravatta istemektedir. Eğer kravat takıyorsanız mutlaka takım modelinin rengiyle uyumlu olmalıdır. Mesela koyu ve ağır bir takıma çiçekli bir kravat taktığınızı düşünün. Bu büyük bir hata değil mi? Taktığınız kravatın rengi, gömleğin renginden mutlaka koyu olmalıdır.

TAKIM ELBİSE MODELLERİ GÖMLEĞİ BEDENİNİZİ SARMALI

Gömlek üzerinize tam oturmadığı zaman takım elbise modelinin tüm şıklığını ortadan kaldırır. O yüzden takım elbiseyi giyerken asla bol gömlekler tercih etmemek gerekir. Gömlek seçimlerinizi slim fit olarak yaptığınızda takım elbiselerin içindeki tüm detaylarla çekici görünmenizi sağlayacaktır.

TAKIM ELBİSE MODELLERİ CEKET SEÇİMİ ÇOK ÖNEMLİ

Takım giyerken en önemli konulardan bir diğeri ise erkek takım ceket seçimidir. Ceketi eğer dar seçerseniz, bel veya omuz bölgesinde potluk yapar ve buruşuk bir görüntü ortaya çıkar. Ceketi eğer bol seçerseniz, bir çocuğa yaşından büyük bir kıyafet giydirmiş gibi olursunuz. Bu da hiç hoş bir görsellik değil.

Vücudunuza tam oturan ceketin önünü bağlamakta güzel bir ayrıntı olacaktır. Eğer iki düğmeli ceketiniz varsa sadece üstte yer alan düğmeyi ilikleyebilirsiniz. Eğer üç düğmeli ceket kullanıyorsanız ise yalnızca ortada kalan kısmı ilikleyebilirsiniz.

En iyi takım elbiselerin markaları arasında yer alan MORVEN bütün bu ince ayrıntıları göz önüne alarak ürettiği klasik takım elbise modellerini en uygun fiyatlarla sizler için sunmaktadır. Takım elbise fiyatları ve modelleri hakkında daha detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

neylenegiyilir

neylenegiyilir

GALERİ