EN RENKLİ KIZ BEBEK PİJAMA TAKIMI MODELLERİ

bebek pijama

Bebek pijama takımı, yeni doğan sürecinin ardından çok büyük önem taşıyan uyku kalitesinin belirleyici unsurlarından biri olarak değerlendirilmektedir. Genel hatlarıyla konforun ön planda tutulduğu yeni doğan pijama takımı farklı modellerde üretilmektedir. Erkek bebek pijama takımı modelleri sade bir tasarım olarak sunulurken, kız bebek pijama takımı modelleri ise son derece renkli bir yapıya sahip olmaktadır. Bu da kız bebeklerin süslü karakterlerinin ilk günden itibaren ortaya konması anlamını taşımaktadır. 

Bebek Pijama Takımı Seçimi Yapılırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bebek pijama takımı seçimi yapılırken bazı kriterler üzerinde hassasiyetle durmak gerekmektedir. Doğru seçilen pijamaların bebeklerin uyku düzeni üzerinde büyük etki yarattığı bilinmektedir. Bebeklerin uyku konforunun sağlanabilmesi için gece kıyafeti olan pijamaların seçiminin titiz yapılması gerekmektedir. 

Yeni doğan pijama takımı seçimi yapılırken, dünyaya gelişimlerini tamamlamadan gelen bebeklerin tenlerinin son derece hassas olduğu bilinmelidir. Bu nedenle alınacak ürünlerin bu hassasiyete uygun olması gerekmektedir. 

Bebek pijama takımı öncelikle yumuşak olmalıdır. Bu sayede bebeğin hassas teni korunabilecek, yeni doğanın sert bur kumaş nedeniyle rahatsız olmasının önüne geçilebilecektir. Bebek için ilk günden itibaren uyku son derece büyük önem taşımaktadır. Konforlu bir uyku sağlıklı bir büyümenin anahtarı olarak kabul edilirken, bu konforu sağlayacak olan da doğru seçilen gece kıyafeti olarak değerlendirilmektedir. 

bebek pijama modelleri

Yeni Doğan Pijama Takımı Kumaşı Özel Olmalıdır

Yeni doğan pijama takımı kumaşı özel olmalıdır. Bebeklerin en büyük sorunlarından biri de terleme nedeniyle ortaya çıkan pişikler olarak kabul edilmektedir. Bebeğe acı veren ve rahatsız olmasına yol açan pişikten kurtulmanın başlıca yolu da terlemenin minimuma indirilmesi olacaktır. Pamuklu ve müslin kumaşların nefes alan yapıları terlemeyi ortadan kaldıracak, doğal olarak pişik sorunu da olmayacaktır. 

Erkek bebek pijama takımı ve kız bebek pijama takımı seçimi sırasında cinsiyete göre modeller belirlenmesi yararlı olacaktır. Erkek bebek pijama takımı modelleri genellikle doğrudan ihtiyaca cevap verebilen sade tasarımlar olarak üretilmektedir.

Ancak, kız bebek pijama takımı modelleri dendiğinde ise ortaya son derece süslü ve şirin kıyafetler çıkmaktadır. Renk seçeneği sonsuz olan bu modeller, kız bebeğin şirinliğine şirinlik katmaktadır.

Siz de bebeğinize doğu seçilen pijamalar ile sağlıklı bir uyku süreci sunmak istiyorsanız, Baby Çapa ürünlerini incelemenizde yarar olacaktır. 

neylenegiyilir

neylenegiyilir

GALERİ