KALICI AKNE TEDAVİSİ İLE PÜRÜZSÜZ BİR CİLT ELDE EDİN

akne tedavisi

Özellikle gençlik dönemlerinde bazı ciltlerin korkulu rüyası haline gelen sivilce problemleri, erken ve etkili önlem alınmadığında ortaca son derece ciddi sorunlar çıkarmaktadır. Görünümü olumsuz etkileyen akne, yanlış müdahale ile yerini derin izlere bırakmakta, bu durum da akne tedavisi uygulamasını kaçınılmaz hale getirmektedir. İlerleyen aşamalarda cerrahi müdahaleye kadar uzanan soruna erken müdahale, kalıcı akne tedavisi ile mümkün olmaktadır. 

Akne Nedir, Neden Oluşur?

Akne, cildin sebum salınımında yaşanan sorun ve tıkanmanın cilt üzerindeki etkisi olarak değerlendirilmektedir. Sebum salınımındaki dengesizlik beraberinde kanalların tıkanmasına ve şişmesine yol açmakta ve silah nokta oluşumuna neden olmaktadır. Siyah noktaların zaman içinde bakterilerin saldırısına uğramasıyla sivilce problemleri cilt yüzeyine çıkmaktadır. İltihap ve şişlik ciddi can yakan ve görünümü bozan unsurlar olarak değerlendirilirken, sivilcelerin büyümesi ilerleyen dönemlerde cilt üzerinde kalıcı izler de bırakmaktadır.

Ergenlik dönemlerinde sıklıkla karşılaşılan akne oluşumu, bazı ciltlerde 30’lu yaşlara kadar uzanabilmektedir. Tüm vücutta ortaya çıkma eğilimi gösteren akneler sıklıkla yüz, sırt, kollar ve göğüs bölgesinde ortaya çıkmaktadır. 

kalıcı akne tedavisi

Akne Tedavisi İhmal Edilmemelidir?

Sivilce problemleri tanımlanırken temelinde yatan nedenin etkili ve derinlemesine temizlik yapılmaması ortaya konmaktadır. Sabah ve akşam olmak üzere uygun kozmetik ürünler kullanılarak yapılan derinlemesine temizlik, cildin yapısının korunmasına, gözeneklerin açık kalmasına imkan tanımakta, bu da aknelerin oluşumunun önüne geçmektedir. 

Akne tedavisi, ihmal edilmemesi ve zaman geçirilmeden yapılması gereken bir süreç olarak değerlendirilmektedir. Özellikle genç kızların korkulu rüyası olan aknelerden kurtulmak için uygun bileşenlere sahip kozmetik ürünler bulunmaktadır. Bu kozmetik ürünlerin belirli bir yaş dönemine kadar günlük bakım rutinleri arasına dahil edilmesi, kalıcı akne tedavisi için yeterli olacaktır.

Kalıcı akne tedavisi için ala revalution gel etkili bir ürün olarak kabul edilmektedir. Dermatolog tavsiyesi ile yapılması gereken akne tedavisi için öncelikle cilt tipinin ve yaşanan sorunların net bir şekilde belirlenmesi, buna uygun ürünlerin kullanılması yararlı olacaktır. 

Siz de cilt sorunlarından uzaklaşmanızı sağlayacak, sağlıklı ve güzel bir cilde kavuşmanıza imkan tanıyacak kozmetik ürünler arıyorsanız en doğru adres Lagoom Medikal Estetik olacaktır.

neylenegiyilir

neylenegiyilir

yakın zamanda PAYLAŞILANLAR
GALERİ