ABİYE ŞAL BAĞLAMA TEKNİKLERİ İLE TARZINI TAMAMLA

tesettür şal

Şal modelleri, İslami koşullara göre giyinmeyi tercih eden kadınların en önemli giyim halkalarından biri olarak kabul edilmektedir. Örtünmenin ön koşul olduğu dini koşulların yerine getirilmesinde tesettür şal modelleri büyük önem taşımaktadır. Tesettür şal günlük kullanımda ağırlıklı olarak kapanmanın bir gereği olarak seçilmekte, ancak özel etkinlikler ve davetler için çok daha şık ve gösterişli olan abiye şal modelleri tercih edilmektedir. Her şal modelinin kendine özgü bir bağlama tekniği bulunmakta, ortama uygun tasarım şekli benimsenmektedir.

Şal Modelleri İçin Kumaş Ve Desen Kadar Bağlama Şekli De Şıklığın Tamamlayıcısıdır

Şal modelleri için kumaş ve desen son derece büyük önem taşımaktadır. Kullanıcısının şıklığını tamamlayan, tesettür kombininin en önemli halkalarından biri olan şalın kumaş ve desen kadar bağlama şekli de büyük önem taşımaktadır. 

Tesettür şal modelleri hem tasarım hem de kullanım şekli bakımından iki gruba ayrılmaktadır. Bunların ilki günlük kullanım ve iş yaşamında tercih edilen tesettür şal, diğeri de özel günler, davetler ile düğün ve nişan gibi önem verilen organizasyonlar için takılan şallar olmaktadır. Her iki durumda da kapalı olmanın gereklerinin yerine getirilmesinin yanı sıra şıklık ve kullanım konforu da aranmaktadır. 

abiye şal

Abiye Şal Uzun Süreli Kullanıma Dayanacak Şekilde Bağlanmalıdır

Günlük kullanımda tesettür şal ağırlıklı olarak başın ve saçların kapatılması, bunu yaparken de rüküş bir görünümden uzak kalmak olarak değerlendirilmektedir. Kadın günlük kullanımda da elbette şıklığı aramakta, tarzını ortaya koymak istemektedir. Ancak, kadın için özel organizasyonlarda şık olmak çok daha ayrı bir anlam ifade etmektedir. 

Abiye şal, hem kalitesi hem de bağlama şekli açısından organizasyona uygun olmalıdır. Şıklık ve zarafetin yanı sıra kadın için uzun süren organizasyonlarda şalın şeklini koruması da büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle abiye şal bağlama tekniği sağlam bir şekilde uygulanmalıdır. Günlük kullanımdan çok daha fazla iğneye ihtiyaç duyulabilecek olan tesettür şal modelleri, bir yandan şık bir görünüm ortaya çıkarırken, bir yandan da sık sık bozularak kullanıcısını rahatsız etmemelidir. 

Siz de şık şal modelleri ile davetlerin gözdesi olmak, gece boyunca rahat bir nefes almak istiyorsanız, Hülya Keser kreasyonlarını incelemenizde yarar olacaktır.

neylenegiyilir

neylenegiyilir

GALERİ