ABİYE ÜSTÜNE HANGİ KUMAŞ ŞAL OLUR?

Tesettür giyimin vazgeçilmez unsurlarından biri olan türban takılmasında, özellikle genç kadınlar tarafından kumaş şal tercih edilmektedir. Davetlerde sade bir şıklık yaratan hazır şal modelleri, farklı kumaşlardan tasarlanmaktadır. Abiye şal olarak genellikle ipek tercih edilse de saten ve kripton kumaşlar da ciddi talep gören ürünler olarak göze çarpmaktadır. Farklı bağlama tekniği ile de ön plana çıkan abiye şal modelleri, hakim renklerde kullanılmaktadır.

Şal Kumaşları Seçimine Dikkat!

Doğru seçilmiş bir şal, yüz ve makyajın öne çıkması ile de önemli bir detay olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle özellikle genç kadınlar davetlerde kullanacakları abiye şal modellerinin seçimini titizlikle yapmaktadır. Renk ve desenden önce şalın hangi kumaştan tasarlandığı önem kazanmaktadır. Kadınların abiye şal modelleri için tercihlerinin ilk sırasını ipek kumaş oluşturmaktadır. 

Son derece göz alıcı bir yapıya sahip olan ipek, kullanıcısına ekstra bir konfor da sunmaktadır. Yapısı nedeniyle iç göstermeyen bir özelliğe sahip olan ipek, aynı zamanda baş üstünde kayma yapmayacağı için örtünün duruşunda bozulmalara imkan vermemektedir. İpek kullanılarak tasarlanan hazır şal modelleri, yaz aylarında terleme yapmaması ile bilinmektedir. Ayrıca tercihlerin ana nedenlerinden biri olarak da öne çıkmaktadır. Ütüye ihtiyacı olmayan ipek kumaş, türbanın ön kısmının da dik durmasını sağlamaktadır. 

Saten Abiye Şal Uyumu

Saten kullanılarak tasarlanan abiye şal, özellikle davetlerin vazgeçilmez unsurlarından biri olarak değerlendirilmektedir. Parlak yapısı nedeniyle gösterişli gece kıyafeti ile son derece güzel bir uyum yakalayan saten seçiminde renk uyumuna dikkat etmek gerekmektedir. Hareketli ve parlak bir elbisenin üzerine düz renklerden oluşan bir türban uygun olacaktır. 

Doğal bir kumaş olan kriptol kullanılarak tasarlanan şal, özellikle yaz ayları için ideal bir davet seçimi olacaktır. Suya dayanıklılığının yanı sıra nefes alan yapısı sayesinde hava geçirgenlik özelliği bulunan kriptol, yaz aylarında son derece ideal bir seçim olmaktadır. Kriptol kullanılarak tasarlanan hazır şal modelleri için temizlik de sorun olmamaktadır. Ürünün temizlenmesi için silinmesi yeterli olmaktadır. Kriptol kumaş, kolay şekil alması nedeniyle de abiye şal modelleri arasındaki yerini almıştır. Siz de görünümünüzü destekleyecek şallar almak istiyorsanız, Hülya Keser ürünlerini incelemenizde yarar olacaktır. 

neylenegiyilir

neylenegiyilir

GALERİ